Végbélsérv lézeres kezelése
Tudjon meg mindent a kezelésről vagy jelentkezzen be konzultációra most!
A végbélsérv lézeres kezelése során a szakorvos lézerfény segítségével megsokszorozza a kezelt terület kollagén-előállító képességét, így az elgyengült támasztószövetek megerősödnek, és újra megfelelően tudják ellátni feladataikat.
Mi az a végbélsérv?
A végbélsérv, azaz a rectocele akkor alakul ki a nők esetében, amikor a kismedence izomzata és szövetei túlságosan legyengülnek ahhoz, hogy optimális helyen tartsák a végbelet. A kötőszövetek gyengülése és szerkezetének meglazulása hosszú távon súlyos egészségügyi problémákat tud okozni, ezért fontos, hogy időben orvoshoz forduljunk. A végbélsérv lelki hatásai is rendkívül súlyosak lehetnek, gyakori a szorongás, illetve, akár depresszió is kialakulhat.
A végbélsérv kialakulásának okai
A végbélsérv kialakulásáért az elgyengülő kismedencei izmok felelősek. Például, ha a gátizom már nem tudja stabilan megtámasztani a belet, akkor az elkezd lesüllyedni a hüvely felé.
A szövetek gyengülése mögött a szervezet kollagéntermelésének nem megfelelő mértéke és működése áll. A kollagén felelős a rugalmasságért, amely számos fontos szerepet tölt be a szervezetünkben. A szervezet termeli ezt a fehérjét, de a termelés mértéke az életkor előrehaladtával fokozatosan lecsökken.
A szülés és a székrekedés például nagyon megterheli a gátizomzatot. Ha krónikus székrekedéssel küzdünk, akkor az erőlködés miatt megnő a vénák falára nehezedő nyomás, ami miatt a vénák kitágulnak.
A tág erek könnyebben sérülnek, és hajlamosabbak lesznek a véralvadásra is, ami azt jelenti, hogy nagyobb eséllyel alakul ki vérrög, illetve aranyér is. Végbélsérvet okozhat minden, ami nagyon leterheli a gátizmot.
A végbélsérv kialakulásának néhány lehetséges oka:
- szülés, főként a hüvelyi szülés
- gátmetszés hibás végrehajtása vagy rossz gyógyulása
- állómunka
- asztma
- sok sport
- krónikus székrekedés
- krónikus köhögés
- túlsúly
- megterhelő fizikai munka
- menopauza, változókor és a vele járó hormonhiány
- klimax
- az életkor előrehaladása
- a hüvelyi terület és a végbél között található kötőszövetek tágulása vagy sérülése
- veleszületett rendellenességek: eredendően gyengébb kollagéntermelés
A végbélsérv tünetei
A végbélsérvnek számos tünete van:
- fájdalom szeretkezés közben
- a végbél beboltosítja a hüvely hátsó falát
- labdaszerű kidomborodás a hüvely környékén
- a kidudorodás csak akkor nem érezhető, ha lefekszünk
- teltség-, és nyomásérzet a hasüregben
- nem ürül ki teljesen a végbél
- irritált végbélnyílás
- derékfájás
- fájdalom a végbélben
- idegentest-érzet
- vizeletvesztés nehéz fizikai munka során
- nehézségek a székletürítésben
- állandó székelési ingert tapasztalunk
- elzáródás a székletürítés kapcsán
- hátfájás
- inkontinencia
- húzó érzet
- kellemetlen érzés sétálás vagy egy helyben állás során
- nyomás a hüvelycsatornában
A lézeres kezelés menete
A végbélsérv lézeres kezelését egy személyes konzultáció előzi meg a szakorvossal. Ehhez a páciens befárad a klinikára, ahol igényes környezetben beszélget a szakemberrel. Itt fény derül a lézeres kezelés jellegzetességeire és a várható eredményekre is. Az orvos célja személyre szabott segítséget nyújtani, ezért a páciensnek be kell számolnia tüneteiről és panaszairól. A műtétet megelőzik vizsgálatok is.
Az is fontos, hogy egészségesen táplálkozzunk, juttassunk be minden szükséges vitamint és nyomelemet a kezelés előtt. Fogyasszunk elegendő folyadékot, lehetőség szerint vizet! Mindenképpen kerüljük a székrekedést, amennyire lehet! Fogyasszunk olyan ételeket, amelyeknek magas a rosttartalma, például együnk sok gyümölcsöt és zöldséget. Figyeljünk a lelki felkészülésre is!
A kezelés alatt
A lézeres kezelés időtartama körülbelül 15-20 perc. A kezelés egyáltalán nem jár fájdalommal és nem ejt bemetszést a bőrünkön, így a gyógyulás során nem kell még a hegkezeléssel is foglalkoznunk.
A lézeres berendezés felmelegíti a kismedencei terület szöveteit. Az itt található kollagénrostok ennek hatására megsokszorozódnak, és a szervezet kollagéntermelése egy nagy löketet kap.
A páciens nem érzi ezt a hőt, és a lézer a szöveteket és a bőrt sem károsítja. A lézer képes arra, hogy stimulálja a hüvely falában a kollagéneknek az újrarendeződését, és a hólyagalapot is megemeli. Ezáltal visszaállnak a kismedence területén az optimális anatómiai állapotok.
A kezelés után
Az első egy-két napban a kezelt területen kellemetlen érzéseket tapasztalhatunk, azonban ezek gyorsan elmúlnak. Fontos tudni, hogy egy lézeres kezelés még nem hozza meg a tökéletes eredményt. Számos kezelési alkalmat igénybe kell venni a legoptimálisabb eredmény elérésének érdekében. A kezelések között célszerű egyhónapos szüneteket tartani.
A megnövekedett kollagéntermelés azonnal beindul ugyan, de el kell telnie bizonyos időnek ahhoz, hogy ennek hatását a mindennapjainkban is érezzük. Az új kollagén szintézise újra feszessé és rugalmassá teszi a terület szöveteit, így azok megerősödnek, és a helyén tartják a végbelet. A hatás nagyon tartós!
A végbélsérv lézeres kezelésének ára
A lézeres végbélsérv-kezelés ára már alkalmankénti 150.000 forinttól elérhető.
- Intim lézeres kezelés: egy alkalom 150.000 Ft
- Intim lézeres kezelés: öt alkalom 580.000 Ft
- Intim lézeres kezelés konzultáció 39.000 Ft
A végbélsérv a mai napig tabutéma, annak ellenére, hogy a hüvelyi úton szült és változókorban lévő nőknek körülbelül az 50%-át érinti.
Lépjen a gyógyulás útjára még ma! Éljen az egyéni konzultáció lehetőségével!
Jelentkezzen be konzultációra!
Vegye fel velünk a kapcsolatot a lenti gombra kattintva és jelentkezzen be egy vezető plasztikai sebészhez még ma!
Jelentkezzen be konzultációra!
Vegye fel velünk a kapcsolatot a lenti gombra kattintva és jelentkezzen be egy vezető plasztikai sebészhez még ma!